24. marec

- Juraj Blanár odovzdá ocenenia 52 pedagógom stredných škôl
- V Deň učiteľov už tretí rok ohodnotia tých najlepších

 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 24. marec 2009

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) už tretí rok oceňuje prácu pedagógov a pedagogických pracovníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Pri príležitosti sviatku Dňa učiteľov v utorok 31. marca 2009 o 16.00 hodine zablahoželá predseda ŽSK Juraj Blanár v Dome umenia Fatra v Žiline päťdesiatim dvom pedagógom zo všetkých piatich regiónov kraja. „Každoročne si chceme pripomenúť výnimočnosť, tvorivosť a obetavosť našich učiteľov, vychovávateľov a majstrov odborného výcviku. Práca pedagogického zamestnanca je náročná a mnohokrát nedocenená. Žilinský samosprávny kraj preto pedagógov morálne podporuje a snaží sa prispieť ku budovaniu ich dôležitého spoločenského statusu,“ spresňuje dôvody vyhlásenia najúspešnejších pedagógov stredných škôl J. Blanár. Odbor školstva ŽSK na základe návrhov zo stredných škôl vo svojej pôsobnosti zosumarizoval zoznam ocenených z gymnázií, spojených škôl, konzervatória, stredných odborných škôl, obchodných akadémií i hotelovej, dopravnej, pedagogickej a sociálnej akadémie. Podľa regiónov sú z celkového počtu 52 pedagógov ocenení nasledovne: Horné Považie – 13, Kysuce – 5, Liptov – 15, Turiec – 9 a Orava – 10 (prehľadná tabuľka ocenených je súčasťou ďalších strán dokumentu). O kultúrny program sa postarajú študenti Konzervatória v Žiline a Štátny komorný orchester Žilina pod vedením Karola Kevického.

Mgr. Zuzana Muchová
hlavný redaktor


Tabuľka ocenených pedagógov:

   

 

   

P.č.

Región

názov zariadenia

mesto

meno a priezvisko pedagóga

1.

Liptov

Gymnázium Michala Miloslava Hodžu

Liptovský Mikuláš

Anna Nebusová

2.

Liptov

Gymnázium

Ružomberok

Jarmila Scheerová

3.

Považie

Gymnázium

Bytča

Anna Horváthová

4.

Považie

Gymnázium

Žilina

Jaroslav Pištek

5.

Považie

Gymnázium

Žilina

Jozefína Špániová

6.

Turiec

Gymnázium Viliama Paulinyho - Tótha

Martin

Magdaléna Potočiarová

7.

Turiec

Gymnázium Jozefa Lettricha

Martin

Anna Kyseľová

8.

Kysuce

Spojená škola

Kysucké Nové Mesto

Andrej Hill

9.

Liptov

Spojená škola

Liptovský Mikuláš

Katarína Klimková

10.

Liptov

Spojená škola

Liptovský Mikuláš

Nataša Rázusová

11.

Liptov

Spojená škola

Ružomberok

Ľudmila Eckerová

12.

Orava

Spojená škola

Istebné

Lýdia Čellárová

13.

Orava

Spojená škola

Námestovo

František Kuráň

14.

Orava

Spojená škola

Nižná

Marián Pažitka

15.

Orava

Spojená škola

Tvrdošín

Zuzana Juhásová

16.

Považie

Spojená škola

Žilina

Anna Badurová

17.

Považie

Spojená škola

Žilina

Jozef Pistl

18.

Považie

Spojená škola

Žilina - Bytčica

Anna Majchráková

19.

Turiec

Spojená škola

Martin

Ján Frank

20.

Turiec

Spojená škola

Mošovce

Peter Matula

21.

Považie

Konzervatórium

Žilina

Otakar Havránek

22.

Kysuce

Stredná odborná škola technická

Čadca

František Kajánek

23.

Kysuce

Stredná odborná škola obchodu a služieb

Čadca

Agnesa Podsklanová

24.

Kysuce

Stredná odborná škola drevárska

Krásno nad Kysucou

František Švancár

25.

Kysuce

Obchodná akadémia Dušana Metoda Janotu

Čadca

Viera Makuková

26.

Liptov

Stredná odborná škola drevárska

Liptovský Hrádok

Jozef Cerovský

27.

Liptov

Stredná odborná škola elektrotechnická

Liptovský Hrádok

Štefan Korytár

28.

Liptov

Stredná odborná škola stavebná

Liptovský Mikuláš

Pavel Šišák

29.

Liptov

Hotelová akadémia

Liptovský Mikuláš

Anna Kiapešová

30.

Liptov

Stredná odborná škola polytechnická

Ružomberok

Anton Hrnčiar

31.

Liptov

Stredná odborná škola lesnícka Jozefa Dekreta Matejovie

Liptovský Hrádok

Michal Králik

32.

Liptov

Škola úžitkového výtvarníctva

Ružomberok

Helena Micanová

33.

Liptov

Stredná odborná škola zdravotnícka

Liptovský Mikuláš

Anna Jurčová

34.

Liptov

Obchodná akadémia

Liptovský Mikuláš

Stanislav Peniaško

35.

Liptov

Obchodná akadémia

Ružomberok

Eva Jeleníková

36.

Orava

Stredná odborná škola polytechnická

Dolný Kubín - Kňažia

Milan Bruncko

37.

Orava

Stredná odborná škola obchodu a služieb

Dolný Kubín

Viera Porvazníková

38.

Orava

Stredná odborná škola technická

Námestovo

Daniela Plaváková

39.

Orava

Stredná odborná škola zdravotnícka

Dolný Kubín

Katarína Kubačková

40.

Orava

Stredná odborná škola lesnícka

Tvrdošín

Jozef Krajčí

41.

Orava

Obchodná akadémia

Dolný Kubín

Zdenka Maťková

42.

Považie

Dopravná akadémia

Žilina

Stanislav Klinec

43.

Považie

Stredná odborná škola podnikania

Žilina

Jaroslav Knapek

44.

Považie

Stredná priemyselná škola stavebná

Žilina

Ľubomír Portašík

45.

Považie

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku

Žilina

Mária Zábojníková

46.

Považie

Stredná odborná škola zdravotnícka

Žilina

Milada Varhaníková

47.

Považie

Obchodná akadémia

Žilina

Eva Kassayová

48.

Turiec

Stredná odborná škola obchodu a služieb

Martin

Darina Kohútová

49.

Turiec

Stredná odborná škola dopravná

Martin - Priekopa

Ján Stredák

50.

Turiec

Stredná priemyselná škola

Martin

Vilma Slezáková

51.

Turiec

Obchodná akadémia

Martin

Ján Jakubovič

52.

Turiec

Pedagogická a sociálna akadémia

Turčianske Teplice

Lídia Janoťáková


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky