15. február

NAJ agro CHLAPEC je Michal Mikula z Liptova

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 15. február 2013

Stredná odborná škola (SOŠ) polytechnická v Liptovskom Mikuláši, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa môže pochváliť NAJ agro CHLAPCOM 2013. Stal sa ním 7. februára tohto roku v nitrianskom Agrokomplexe počas konferencie Agrobiznis študent IV. A, študijného odboru agropodnikanie – agrotustika Michal Mikula. „Cieľom súťaže bolo spropagovať stredné školy s poľnohospodárskym zameraním a zlepšiť prepojenie medzi agrosektorom a strednými školami. Náš študent uspel spomedzi študentov 13 stredných škôl. Súťažiaci mali na konferencii načrtnúť a prezentovať svoje pohľady na agrosektor a slovenský vidiek. So svojím plánom, ako osobne prispieť k rozvoju agrosektora na Slovensku, jednohlasne presvedčil porotu náš študent,“ uviedol hrdo riaditeľ SOŠ polytechnickej v Liptovskom Mikuláši Drahomír Krčmárek. Ako povedal samotný víťaz, nemalá konkurencia ho od začiatku neodradila zabojovať. „Bol som neskutočne šťastný, nečakal som to. Práca v poľnohospodárstve ma baví a budem sa usilovať aj nabudúce, aby som sa umiestnil na čo najvyššom mieste,“ zhodnotil študent Michal Mikula.
Súčasne porota vybrala zo semifinalistov 10 chlapcov a 10 dievčat, ktorí sa stanú účastníkmi internetového hlasovania cez portál www.agrobiznis.sk . Víťazi získajú titul NAJ CHLAPEC a NAJ DIEVČA WEBU. Vyhlásenie výsledkov tejto súťaže sa uskutoční 20. marca 2013 počas výstavy Autosalón Nitra. „Aj tu sme v skupine chlapcov zabodovali, lebo do 10-člennej skupiny chlapcov sa dostal nielen už spomínaný Michal Mikula, ale aj druhák Benedikt Uherek, študent odboru agropodnikanie – chov koní a jazdectvo. Veríme, že aj internetové hlasovanie prinesie naším zástupcom dobrý výsledok, o ktorý sa zapojením do hlasovania môžeme pričiniť aj my – žiaci a pedagógovia našej školy,“ vysvetlil D. Krčmárek. Ako doplnil, o školu dôstojne reprezentovali i ďalšie študentky, druháčky Alexandra Hajasová a Lucia Kapustová.
Súťaž organizuje vydavateľstvo Slovenský CHOV v rámci iniciatívy „Mladí v AGROBIZNISe“. Internetové hlasovanie o titul NAJ dievča webu a NAJ chlapec webu, v ktorom je možné študentov SOŠ polytechnickej stále podporiť, prebieha cez portál www.agrobiznis.sk do 15.3.2013.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK

Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie

Jazykové verzie webstránky