Zoznam politických strán

Zoznam politických strán, ktoré predložili kandidátne listiny pre voľby do Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja

  • Volebný obvod č. 1 (Bytča):
    1. SMER – SD, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (SMER-SD, ĽS-HZDS)
    2. Koalícia politických strán Kresťanskodemokratické hnutie, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická únia, Občianska konzervatívna strana (KDH, SDKÚ – DS, OKS)
    3. Slovenská národná strana (SNS)
    4. Sloboda a Solidarita (SaS)
    5. Hnutie za demokraciu, Slobodné Fórum a Strana zelených (HZD, SF, SZ)
    6. Komunistická strana Slovenska
    7. Strana zelených Slovenska
    8. NOVÁ DEMOKRACIA
    9. Agrárna strana vidieka
    10. Združenie robotníkov Slovenska
    11. MOST – HÍD
    12. Konzervatívni demokrati Slovenska
  • Volebný obvod č. 2 (Čadca):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. Strana občianskej solidarity (SOS)
    7. Komunistická strana Slovenska
    8. Strana zelených Slovenska
    9. NOVÁ DEMOKRACIA
    10. Združenie robotníkov Slovenska
    11. MOST – HÍD
    12. Slovenská ľudová strana (SĽS)
  • Volebný obvod č. 3 (Dolný Kubín):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. Európska demokratická strana (EDS)
    7. Strana zelených Slovenska
    8. NOVÁ DEMOKRACIA
    9. Združenie robotníkov Slovenska
    10. MOST – HÍD
  • Volebný obvod č. 4 (Kysucké Nové Mesto):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. EDS
    7. Strana zelených Slovenska
    8. Komunistická strana Slovenska
    9. NOVÁ DEMOKRACIA
    10. MOST – HÍD
    11. Slovenská ľudová strana
  • Volebný obvod č. 5 (Liptovský Mikuláš):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. EDS
    7. Strana demokratickej ľavice
    8. Demokratická únia Slovenska
    9. ÚSVIT
    10. Komunistická strana Slovenska
    11. NOVÁ DEMOKRACIA
    12. Agrárna strana vidieka
    13. Združenie robotníkov Slovenska
    14. Zjednotená Slovenská národná strana
  • Volebný obvod č. 6 (Martin):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. EDS
    7. Komunistická strana Slovenska
    8. Agrárna strana vidieka
    9. Združenie robotníkov Slovenska
    10. MOST – HÍD
    11. Konzervatívni demokrati Slovenska
  • Volebný obvod č. 7 (Námestovo):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF, SZ
    6. Strana zelených Slovenska
    7. Konzervatívni demokrati Slovenska
  • Volebný obvod č. 8 (Ružomberok):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. Komunistická strana Slovenska
    6. ÚSVIT
    7. Združenie robotníkov Slovenska
    8. Slovenská ľudová strana
  • Volebný obvod č. 9 (Turčianske Teplice):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. Európska demokratická strana
    6. Komunistická strana Slovenska
    7. Združenie robotníkov Slovenska
  • Volebný obvod č. 10 (Tvrdošín):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF a SZ
    6. Strana zelených Slovenska
    7. MOST – HÍD
  • Volebný obvod č. 11 (Žilina):
    1. SMER-SD, ĽS-HZDS
    2. KDH, SDKÚ – DS, OKS
    3. SNS
    4. SaS
    5. HZD, SF a SZ
    6. Európska demokratická strana
    7. Strana zelených Slovenska
    8. Komunistická strana Slovenska
    9. NOVÁ DEMOKRACIA
    10. Združenie robotníkov Slovenska
    11. MOST – HÍD
    12. Slovenská ľudová strana
    13. MISIA 21 – Hnutie kresťanskej solidarity

Spodná navigácia

Aktualizácia: 03.03.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky